«ЗЛАМАТИ СИСТЕМУ»: ЛУЧАНИ БОРЮТЬСЯ ЗА ЗАКОРДОННІ ПАСПОРТИ ПО 170 ГРИВЕНЬ

Група громадських активістів з молодіжного осередку «Батьківщина», за підтримки юристів та пересічних лучан, «штурмували» Управління Державної міграційної служби України у Волинській області. Вони вимагали оформити паспорт, сплативши єдине законне мито, яке становить 170 гривень. Працівники установи відмовились це робити, після чого активісти планують подати відповідні скарги до прокуратури. – за матеріалами видання volynnews.com
Перший похід у міграційну службу в Луцьку (в народі більш відомий як «паспортний стіл») відбувся 26 липня.

Лучан, охочих долучитись до акції, один із її координаторів Захар Ткачук шукав через соціальні мережі. Людей, які зголосились на це, вносили до спеціального списку після чого запросили разом відвідати заклад. До слова, бажаючих виявилось близько двох десятків. Проте, як і очікувалось, в міграційній службі відмовились оформляти паспорт за 170 гривень. Там, окрім обов’язкового мита, вимагають сплатити додатково 87,15 гривень «за оформлення та видачу паспорта» та 120 гривень «за бланк паспорта». Разом це складає 377,15 гривні. Таким чином у службі порушують закон, оскільки крапку в цій суперечці ще рік тому поставив Верховний Суд України.

Адже відповідно до рішення Верховного Суду України (№ 21 – 416а13, № 21 – 441а13) встановлено, що сплата державного мита 170 гривень покриває вартість витрат міграційної служби щодо видачі закордонного паспорта – у тому числі й вартість бланка. Тому міграційна служба не має права вимагати повторної оплати тих самих дій (послуг) на підставі іншого нормативно-правового акта.

Надавши повний перелік необхідних документів, лучани сплатили лише мито у розмірі 170 гривень, після чого будуть передавати скарги у відповідні інстанції.

Як зазначає Захар Ткачук, це лише перший етап непростого шляху зламу системи. Активіст впевнений, що лучани будуть стояти на своєму, поки не доб’ються справедливості: «Це явно буде довгий процес. Плануємо шукати справедливості скрізь: у суді, у прокуратурі, звернемося до депутатів міської, обласної та Верховної рад».

Організатори закликають лучан не стояти осторонь проблеми та долучатись до її вирішення. Для цього достатньо подати документи на оформлення паспорта, заплативши єдиний законний податок у розмірі 170 гривень. Для цього слід попередньо сконтактувати зі співкоординатором руху Андрієм Костюкомна його сторінці у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *