Затурцівський меморіальний музей гостинно зустрів школярів Локачинського району

DSCF0575_resultАктивісти Локачинської РМГО «Батьківщина Молода» за сприяння обласної організації «Батьківщини Молодої» продовжили знайомство Волинської молоді із культурними цінностями краю. Тому 26 жовтня 2013 року організували учням 5 класу Локачинської ЗОШ І-ІІІ екскурсію до Затурцівського меморіального музею В’ячеслава Липинського.

Музей-садиба було створено на основі родинного будинку Ліпінських і відкрито для відвідувачів у 2011 році.

Унікальну колекцію особистих речей та документів В’ячеслава Липинського та його родини вдалося сформувати завдяки його донці Єві Ліпінській-Сендзеловській з Лондона, племінникам Яну і Казиміру та Єжи Ліпінським з Гданська. Для музею було передано біля 200 експонатів, серед яких документи, листівки, фото, особисті речі.

DSCF0545

Колекція музею поділена на 6 тематичних частин: «Володимир Ліпінський і родина», «Казимір Ліпінський і родина», «Село Затурці», «Маєток Ліпінських у Затурцях», «Станіслав Ліпінський і родина. Музей-садиба має 4 експозиційні, виставковий і конференц-зали, які розкривають історико-етнографічне тло середовища, в якому жила родина Ліпінських на Волині.

Особливе зацікавлення у школярів викликала присадибна ділянка. Адже у план реконструкції родинної садиби ввійшло й відновлення зеленої архітектури парку, який свого часу був своєрідною візитною карткою дворянської родини кінця 19 – поч. 20 ст.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *