Як луцька молодь знайомилась з історією.

24 липня 2013 Волинський осередок «Батьківщина Молода» організував екскурсію до Волинського краєзнавчого музею. Долучились до заходу і дружня організація «Іскра». Зокрема молодіжні організації відвідали виставкові зали «Врятовано для України», «Традиційне вбрання волинян та полішуків» та «Духовні центри християнства на Волині».

З експонатами лучан знайомила головний хранитель фондів Волинського краєзнавчого музею Наталія Пушкар. Виставка «Врятовано для України» була відкрита до 20-ої річниці Незалежності України. На ній представлені предмети, які намагались вивезти за кордон, або фігурували у судових справах. Передані предмети сформували експозицію виставки, яка репрезентує врятовані для України цінності: ікони, предмети культової металопластики, речі декоративно-ужиткового мистецтва, холодну та вогнепальну зброю, книги. Серед переданих книг на увагу заслуговує Трефологіон 1757 року, що вийшов у друкарні Почаївської Лаври (до речі, стародрук такого типу наразі єдиний у фондах музею).

У кінці 2010 – на початку 2011 року черговий транш поповнив фонди музею більше як на півтори тисячі предметів, загальна вартість яких становить близько 200000 гривень. Серед цих останніх надходжень предмети холодної і вогнепальної зброї, які нечасто поповнюють музейні збірки, і які дуже зацікавили чоловічу частину групи: фальконета, маленька гармата вагою до двох кілограмів, яка застосовувалась для захисту фортець і у XVIII столітті уже не використовувалась, бо її витіснили більш сучасні види озброєння; італійський меч чінкведеа XVII ст., пернач (буздихан, шестопер) – холодна зброя і ознака влади, який має дуже цікаву символіку – зображення дельфінів і тризуба – знака Нептуна; рицарський меч або «меч правосуддя». Виставка «Врятовано для України» у Волинському краєзнавчому музеї експонується вже протягом двох років. Виставка «Традиційне вбрання волинян та полішуків» познайомила присутніх з регіональними особливостями традиційного вбрання Волині та Західного Полісся, які показані за допомогою двадцяти сформованих комплектів жіночого та чоловічого одягу, виготовлених в різних населених пунктах нашого краю.

Виставка розрахована на широке коло відвідувачів різного віку і професій. Вона може бути цікава і для майстрів, які мають бажання створити вишиванку з характерними ознаками нашого регіону. Останньою експозицією, яку оглянула молодь – була виставка під назвою «Духовні центри християнства на Волині», присвячена 1025-літтю Хрещення Київської Русі. Серед усієї музейної експозиції вона є найновішою. До уваги відвідувачів продемонстровані були пам’ятки релігійної культури Волині – предмети особистого благочестя перших християн, твори іконопису, церковного живописного портрету, сніцарства. Окремо слід виділити унікальні ескізні об’ємні малюнки Андріана Прахова 90-х рр. XIX ст., запропоновані мистецтвознавцем для церковного інтер’єру відновлюваного тоді Успенського собору в місті Володимирі. Набута Волинським краєзнавчим музеєм у 2006 році колекція ескізів виставляється для широкого показу лише вдруге.

Організатори експозиції зосередили увагу на духовних приорітетах мешканців Волині від часу їх перших контактів з християнським світом і до часу остаточного утвердження християнської віри. Особливий акцент виставки – розповідь про волинські історичні центри, під якими розуміються адміністративні і духовні столиці давньої Волині: городище Зимно – перше серед слов’янських укріплень, літописний град Вόлинь, давньоруські міста Володимир-Волинський і Луцьк.

One Response to Як луцька молодь знайомилась з історією.

  1. aqgrovzs сказав:

    aqgrovzs

    Як луцька молодь знайомилась з історією. | Батьківщина Молода Волинь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *