Волонтери відновлюють Донбас!

Нещодавно повернувся з визволених від терористів міст Донецької області Володимир Бут-Гусаїм, голова Луцької районної громадської організації «Батьківщина Молода».

«З часу тих подій минуло більше двох місяців. До тепер біля траси лежить відбита башта бронетехніки сепаратистів, а також днище танка разом з гусеницями. Проїхавши блокпост Української армії, нарешті потрапили до Краматорська.» – говорить Володимир.

Місто набагато менше постраждало від бойових дій, більше того, місто починає жити звичним життям, мешканці повертаються до своїх зруйнованих домівок.

20 вересня під час Віче молодь розфарбувала постамент пам`ятник Леніну синьо-жовтими кольорами, а також розмалювали його графіті з тризубом та орнаментом.

Нагадаємо, пам`ятник Леніну у Краматорську намагалися знести двічі. Але спочатку це не дали зробити бійці Нацгвардії, а потім влада прийняла відповідне рішення, але так і не наважилась цього зробити.

Крамторськ постав дуже охайним містом з розвинутою інфраструктурою і мирним населенням. Людей багато, майже усі долучаються до відновлення рідного міста, як і молодь, так і старше покоління. Вулиці стають чистішими, відкриваються перші магазини, постійно надходять грузи з усієї країни. Мешканці поступово оговтуються від пережитої трагедії. Вони все більше йдуть на контакт і дякують нашим солдатам за звільнення від терористів.

Пояснювали мешканцям позицію щодо встановлення миру і спокою в регіоні, на вкруги якої розгорнулась суспільна дискусія щодо долі Донецької та Луганської областей. Про шлях їх реінтеграції до складу України. Так як це є найскладнішим моментом на даний час, атмосфера, що тут панує, не дозволяє цим людям відверто висловлювати свою громадянську позицію. Бути проукраїнським на цій території означає піддавати себе та своїх близьких постійному ризику, але все таки вони є, хоча їх меншість, але активних громадян, які готові дією відстоювати Україну, небагато і в нашій області, тому це не аргумент, що потрібно від них відмовитись. Кожному свідодому українцю потрібно докласти певних зусиль, щоб зрушити цей процес і повернути цей шлях у правильному напрямку.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *