В Україні щорічно у третю неділю травня вшановують пам’ять жертв політичних репресій.

i_uByJJcvxEУ День пам’яті жертв політичних репресій ВОГО “Батьківщина Молода” не є байдужою і співчуває родичам та близьким тих, хто свого часу став жертвою режиму та переслідувань.

В Україні щорічно у третю неділю травня вшановують пам’ять жертв політичних репресій.

Укрінформ повідомляє, що головною метою проведених цього дня різноманітних заходів є вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в Україні, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства. На території нашої держави відбуваються меморіальні заходи, проходять жалобні віче і церемонії, на будівлях державних установ та за кордоном приспускається Державний прапор України.

Сьогодні на Першому Національному транслюватимуть такі кінострічки: документальний фільм «Ті десять років. Євген Сверстюк»;
кінотрилогія «Просвітлої дороги свічка чорна», присвячена пам’яті відомого українського поета, перекладача, політв’язня Василя Стуса;
стрічка «Соловецькі в’язні з України. Микола Зеров» розповість про видатного митця, поета, перекладача, літературного критика і публіциста – уродженця Полтавщини Миколу Зерова.

ДОВІДКА:

Указом Президента України Віктора Ющенка №431/2007 від 21 травня 2007 року дні пам`яті жертв голодоморів та політичних репресій розведено у часі. День пам`яті жертв голодоморів приав на четверту суботу листопада, натомість, третя неділя травня встановлена Днем пам`яті жертв політичних репресій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *