Урочистий військово-історичний марш приурочений Дню Українського Козацтва та Української Повстанської Армії.

Pokrova 2013 - IMG_991514 жовтня 7520/2013 року в день Свята Покрови Пресвятої Богородиці у м. Луцьку відзначили День Українського козацтва та День Української Повстанської Армії. В честь Свята відбувся марш до якого долучились громадські організації Волині., які активно діють на стезі збереження пам’яті та пропагуванню історії Українського війська.

Урочистий військово-історичний марш розпочався від Свято-Троїцького кафедрального. собору. Під звуки козацьких маршів, у виконанні Військового оркестру Луцького прикордонного загону Державної прикордонної служби України, колона учасників дійства пройшла до Пам’ятника Борцям за Волю і незалежність України, віддавши на своєму шляху шану і честь Лесі Українці, Тарасу Шевченку та воїнам Армії УНР. На Київському майдані нас зустрічали Ветерани УПА.

Виконанням Державного Гімну України було віддано честь Борцям за Волю і незалежність України та вшановано їх пам’ять гімном Українських Січових стрільців і Української Повстанської Армії.

Такий захід у Луцьку було проведений вперше. За задумом ініціатору дійства – Козацького Стрілецького Братства в його основу було покладено пропагування европейського принципу і стилю організації подібних заходів. Колона – одностроями і порядком розміщення учасників демонструвала часову послідовність історичних воїнських та парамілітарних формувань Руси-України.

Головною вулицею міста було урочисто пронесено Державний Прапор України, наданий Братством ОУН-УПА Волинського краю ім. Клима Савура. Саме під цим знаменом, починаючи від 1991 року, ветерани Братства провели всі національно-патріотичні акції спрямовані на захист Українських національних демократичних цінностей та становлення відродженої Української Держави. По суті своїй – це бойовий прапор.

Символічною є участь у марші військового оркестру прикордонної служби, адже історичне козацтво навіть у мирні часи було в строю – охороняючи кордони. А обов’язкова участь оркестрів у таких заходах – є загально-европейською нормою. Крокувати ж під марші у виконанні Військового оркестру Луцького прикордонного загону завжди почесно – це найкращий оркестр Державної прикордонної служби України.

Князівську добу представляв Клуб історичної реконструкції “Лучеськ”, який крокував під прапором нашого прекрасного міста. І це також бойове знамено. Під цим стягом лицарі міста Луцька не раз здобували славні перемоги у турнірних поєдинках, відстоюючи честь рідного міста.

Козацтво ХV – ХVІІІ століть представляло товариство Козацько-історичного куреня “Чорна Рада” (с. Гірка Полонка), яке зростало якісно і числом під своїм знаменом, зробило безліч добрих справ і в тому числі захистило від знищення та гідно облаштувало військову історичну пам’ятку – Курган на території свого рідного села.

Історичний “Пласт”, створений вже більше, як сотню літ тому Іваном Чмолою, Олександром Тисовським та Петром Франком, репрезентувала Молодіжна організація “Станиця Луцьк Пласту – національна скаутська організація України”. Під своїм прапором пластуни м. Луцька діють і гідно крокують по життю від 14 жовтня 1989 року.

Армію УНР, зокрема її підрозділ – славний полк Чорних Запорожців було представлено в особі ВОГО “Козацьке Стрілецьке Братство”. Братство – активний учасник европейських стрілецьких заходів з 2008 року. Стяг Братства майорів у маршах по містах Польщі, Чехії, Бельгії, Нідерландів та Німеччини. Під цим знаменом Братство вибороло право і разом з своїми побратимами зі Львова, Києва, Рівного та Вінниці стало повноправним членом Европейского Товариства Історичних Стрільців, практично реалізувавши евроінтеграційний крок на козацькому громадському рівні вже у 2012 році.

Честі нести прапор і хоругви Братства ОУН-УПА Волинського краю ім. Клима Савура були удостоєні представники ВО ВМГО «Батьківщина Молода» та ВОМГО «Національний Альянс». Ці молодіжні організації, а також Громадська ініціатива “Іскра” були ще й окремо представлені в колоні, декларуючи цим своє прагнення свято берегти пам’ять про наших Славних Прадідів.

Завершилась акція спільною Молитвою за Україну під керівництвом митрополита Луцького та Волинського Михаїла, з вірою у добре і славне майбутнє Української Держави у великій Европейській спільноті.

Писар Братства,

генеральний бунчужний Великого Козацького Кола України – Олександр Сокур.

 

Козацьке Стрілецьке Братство висловлює щиру подяку Луцькому міському голові Миколі Ярославовичу Романюку та службам УМВС України у Волинській області за сприяння у проходженні Урочистого військового-історичного маршу.

Козацьке Стрілецьке Братство висловлює щиру подяку Луцькому прикордонному загону Державної прикордонної служби України за забезпечення участі Військового оркестру цього загону в Урочистому військово-історичному марші.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *