Українські молодіжні громадські організації вимагають перегляду існуючої молодіжної державної політики

Українські молодіжні громадські організації вимагають перегляду програм, які спрямовані на підтримку державної молодіжної політики. Зокрема, молодіжні лідери закликають збільшити фінансування молодіжної політики, залучити молодь до державотворчих процесів, а також реалізувати ряд прогресивних ініціатив. Про це на З’їзді української молоді заявили представники «Батьківщини Молодої».
3 вересня, у Києві відбувся З’їзд української молоді. До заходу долучилась чисельна делегація із Волинської області, а це і представники громадський організацій, лідери студентського самоврядування.

10454460_859443750734953_8654912452046873182_n

«За короткий період часу, коли Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко перебувала на посаді Прем’єр-міністра у сфері молодіжної політики вдалося досягти суттєвих змін. Перше – було реалізовано зобов’язання виплати при народженні дитини за прогресивною шкалою. Друге – введення ЗНО та скасування вступних іспитів, що завдало удару по корупції у ВНЗ. Третє – у 2009 році незважаючи на кризу розмір студентської стипендії прирівняно до рівня прожиткового мінімуму», – підкреслив Іван Крулько голова «Батьківщина молода».

10534692_859442990735029_1092660527057763799_n

Захар Ткачук голова Волинської обласної організації «Батьківщина молода» закликав молодих людей гуртуватись навколо прогресивних ідей, які можуть змінити майбутнє нашої Україні. Також, громадський діяч розказав, що цього року уже вдруге у м. Луцьк буде відбуватись «Міжнародний молодіжний форум», який має на меті створення необхідні умови для обміну досвідом та налагодження співпраці між представниками молодіжних організацій з різних країн світу. Протягом двох днів в рамках форуму будуть відбуватися презентації, дискусії,тренінги та екскурсії стародавніх містом Луцьком. Цікавим і корисним для молодіжних громадських організацій буде презентація найбільших українських і міжнародних донорських фондів та, власне, знайомство з їхніми пропозиціями щодо підтримки проектів молодіжних організацій. Також на форумі відбудеться конкурс проектів, найкращий з яких отримає відзнаку та премії від журі. 

Прийнятий Верховною Радою Закон «Про вищу освіту» також був ініціативою фракції «Батьківщина». Після Революції Гідності реформа освіти поки що стала єдиною глибинною реформою, яких так потребує Україна.

Під час Зїзду були запропоновані ініціативи, які покликані віришити ряд молодіжних проблем, а саме:

1. Запровадження грандів для обдарованої молоді, гранти пропонується надавалися у вигляді премій по 100 тисяч гривень громадським активістам. Другий момент – це премії Кабміну для молодіжних організацій на умовах державного ендаументу, що допоможе створити передумови для формування сильних молодіжних команд на місцях.

2. Підтримка командних візитів молоді до ЄС для отримання досвіду з подальшим його впровадженням в Україні. Пропонується, що 50% коштів від перельотів покриватиме держава.

3. Створення молодіжних центрів за грузинською схемою. Тобто, виділяться 100 тисяч євро для побудови одного будинку в регіоні не менше ніж 300 метрів квадратних і кожного року держава проводить конкурс для побудови 5 таких центрів.

Контролером щодо вирішення молодіжних проблем та завдань повинен стати молодіжний громадський актив, який уже загартувався у вогні та під кулями, тому лідери молодіжних громадських організацій підписати меморандум з Головою Партії «Батьківщина», який має стати дороговказом для розвитку національної молодіжної політики. 

Підписали Меморандум між ВО «Батьківщина» та Всеукраїнськими молодіжними і дитячими організаціями ВМГО «Батьківщина молода», «Молодий Народний Рух», ВМГО «Молода Просвіта» , ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес», ВДГО «Дитячий альпійський рух України», ВДГО «Козаченьки», ВМГО «Спілка молодих державних службовців України», Всеукраїнське молодіжне об’єднання підтримки національного виробника «Альтернатива», ВМГО «Центр молодіжних ініціатив «Школа лідерів», ВМГО «Всеукраїнська асоціація студентів медиків», ВМГО «Національно свідома молодь», ВМГО «Республіканська християнська молодь»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *