У Луцьку відбулася смолоскипна хода на честь річниці УПА

bIw8274lghA_resultНа честь 71 річниці створення Української Повстанської Армії кілька сотень лучан пройшлися центральними вулицями міста смолоскипною ходою. (за матеріалами http://www.volynpost.com)

Акція вже є традиційною для Луцька. Вона відбулася 14 жовтня, у день створення УПА.

Хода стартувала близько 20:00 від Київського майдану, рушила проспектом Волі, вулицею Лесі Українки та завершилася біля Луцької тюрми у Старому місті.

Акція відбувалася без будь-якої партійної символіки і символіки громадських організацій. Як пояснюють учасники, до події міг долучитися будь-хто.

Присутні несли плакати «Ніщо не спинить ідею, час якої настав», «Українська повстанська армія 1942-20?? Боротьба триває» та вигукували гасла «Бандера – герой!», «Слава Україні! Героям слава!», «Слава нації! Смерть ворогам!», «Революція», «УПА, свій останній бій ти ще не дала», «2013. Ідея ще жива, не вмерла Україна, іде у бій УПА», «Армія УПА – армія героїв», «Бандера – наш герой, Покрова – наше свято» тощо.

Біля стін Луцької тюрми після промов присутні прочитали молитву українського націоналіста та виконали Державних Гімн.

«Сьогодні ми зібралися тут, аби вшанувати справжніх героїв. Фактом цього є те, що армія Радянського Союзу боролася ні за що, бо Радянського Союзу зараз немає. Вермахтівські боролися ні за що, бо Третього Рейху зараз немає. УПА боролася за українську державу. Українська держава є і буде. Єдине, що нам треба зробити – це побудувати ту державу, за яку боролися українські повстанці – українську самостійну державу», – лунало у виступі одного з промовців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *