У Луцьку під прокуратуру принесли лампадки, серп і молот.

cb-fabrykaformativdsc0198Жалобними стрічками та лампадками відзначили «смерть прокуратури Волинської області» луцькі Євромайданівці. – повідомляє інтернет видання “Волинські Новини”.

Кампанія громадського тиску на прокуратуру відбулася 17 січня у Луцьку.

Десятки учасників пікету прокуратури зібралися для того, щоб засвідчити, що прокуратура на Волині помирає, адже, всупереч прийнятому ще у грудні закону про амністію євромайданівців, справи проти шести активістів луцького Євромайдану досі не закриті. До того ж, учасники акції продемонстрували своє ставлення до законів, які прийняла Верховна Рада України вчора, 16 січня. Багато хто прийшов у пов’язках, які закривали обличчя, балаклавах, камуфляжах.
«Були відкриті справи проти шести активістів луцького Євромайдану. 26-го грудня прийняли закон про амністію і згідно чинного законодавства справи проти шести активістів мали бути закриті. Останній термін минув 8 січня. Сьогодні рівно дев’ять днів як цей закон не виконується. Відповідальною за виконання закону є прокуратура Волинської області, її пряме призначення – дивитися за дотриманням закону. Відповідно ми робимо логічний висновок – починаючи з 8-го січня прокуратура Волинської області помирає, народжується новий орган, схожий на зразки Радянського Союзу. В цих стінах закону немає, сьогодні шість активістів луцького Євромайдану перебувають під слідством. Невідомо, де знаходяться справи і коли вони будуть закриті. Сьогодні ми хочемо висловити свою позицію щодо того, що прокуратура помирає», – звернулася до учасників пікету активістка луцького Євромайдану Майя Москвич.

Також вона зазначила, що вчора відбувся «чорний четвер» в Україні, тому що були прийняті закони, які перетворюють нашу країну на Білорусь та приводять в шок увесь світ.

До пікетувальників звернулися правоохоронці із закликом дотримуватися чинного законодавства, проводити акцію мирно, не порушувати громадський порядок та не заважати роботі органів прокуратури, нагадали про адміністративну й кримінальну відповідальність за протиправні дії.

Із законами, які ухвалила Верховна Рада, коротко ознайомив присутніх активіст Луцького ЄвромайдануРоман Перванчук. Зокрема, за рух автомобілів колонами понад п’ять авто передбачено вилучення прав та автомобіля на два роки, за діяльність інформагентства без державної реєстрації – конфіскація техніки та великий штраф. Участь у мирних зібраннях у касці, форменному одязі – до десяти діб арешту, протокол про адміністративне правопорушення можна не вручати особі, яку вважають порушником тощо.

Учасники заходу пов’язали чорні стрічки на двері прокуратури, поставили лампадки перед входом у приміщення та розмістили радянську символіку – серп і молот на дверях. Після цього декілька десятків пікетувальників колоною вирушили на Театральний майдан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *