Політика і мораль можливі. Відбулася ІІ школа політичної активності.

WP_20150530_12_12_29_Pro

Про події Євромайдану та революцію гідності у політичному просторі говорили молоді люди, що відвідали “Школу політичної активності”, яка проходила в бібліотеці Олени Пчілки, 30 травня. Тему моралі та політичної діяльності модерував отець Димитрій, ієромонах Жидичинського монастиря Святителя Миколая Чудотворця. Така сесія перетворилася у серйозну дискусію, щодо того чи можливе поєднання цих двох понять у сучасних політичних процесах України. На думку священнослужителя – таке сполучення можливе, адже події “Революції гідності” довели, що люди готові віддати життя за праведні ідеї.

Хоча прозвучала і думка, що політичні сили та проекти часто “ламають” цінності людини та через тиск або задля політичних посад людина йде на зраду своїх цінностей та, власне, і виборців. Учасники розмови дійшли згоди, що молоді люди, які мають віру в сакральне та високі цінності можуть бути моральними політиками. Потрібно йти у поле, де приймаються рішення, інакше туди прийдуть ті, хто шукає лише вигоду для себе. Учасники пробували шукати приклади, як хороші так і погані, щодо людей які були чи є у політиці. Згадали: мати Терезу, Нельсона Манделу, Магатму та Індіру Ганді, Вацлава Гавела та інших. На прикладі яких можна вчитися як через призму своїх цінностей та переконань змінювати світ у політичному руслі.

б2

 Друга частина школи була присвячена роботі депутатського корпусу міської ради. До розмови був запрошений екс-секретар  Луцької міської ради – Григорій Олександрович Пустовіт, який коротко ознайомив молодь із основами роботи фракцій, комісій, депутатських груп. Вся увага звелася до симуляційної гри «Робота депутатського корпусу». Учасники отримали “легенду” депутата, який належав до відповідної фракції чи депутатської групи, мав опис місця проживання та роботи. Депутати мусили прийняти рішення щодо забудови частини парку житловим будинком, зважаючи на те, що громада була проти. Після довгих виступів та дискусій, фракція міського голови з перевагою в 1 голос таки прийняла рішення. Така вправа чітко показала молодим людям, як важко інколи переконувати та шукати переваги для прийняття правильного рішення.

   Наступна школа даного циклу відбудеться на початку вересня у м.Луцьку. Вона буде стосуватися виборів, виборчого процесу, роботи кандидата на своєму окрузі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *