Молодь вимагає кардинальних змін у молодіжній державній політиці України, – Іван Крулько

Українські молодіжні громадські організації вимагають перегляду існуючої молодіжної державної політики. Зокрема, молодіжні лідери закликають збільшити фінансування молодіжної політики, залучити молодь до державотворчих процесів, до а також реалізувати ряд прогресивних ініціатив. Про це сьогодні на З’їзді української молоді заявив Голова «Батьківщини Молодої» Іван Крулько.

 Сьогодні, 3 вересня, у Києві відбувся З’їзд української молоді за участю ряду молодіжних та дитячих громадських організацій України.

«За короткий період часу, коли Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко перебувала на посаді Прем’єр-міністра у сфері молодіжної політики  вдалося досягти суттєвих змін. Перше – було реалізовано зобов’язання виплати при народженні дитини за прогресивною шкалою. Друге – введення ЗНО та скасування вступних іспитів, що завдало удару по корупції у ВНЗ. Третє – у 2009 році незважаючи на кризу  розмір студентської стипендії прирівняно до рівня прожиткового мінімуму», – підкреслив Іван Крулько.

Також він наголосив, що прийнятий Верховною Радою Закон «Про вищу освіту» був ініціативою фракції «Батьківщина». Після Революції Гідності реформа освіти поки що стала єдиною глибинною реформою, яких так потребує Україна.

Щодо нових ініціатив, то Іван Крулько відзначив питання запровадження грандів для обдарованої молоді. Ці гранти пропонується надавалися у вигляді премій по 100 тисяч гривень громадським активістам. Другий момент – це премії Кабміну для молодіжних організацій на умовах державного ендаументу, що допоможе створити передумови для формування сильних молодіжних команд на місцях.

 «Наступна ініціатива – підтримка командних візитів молоді до ЄС для отримання досвіду з подальшим його впровадженням в Україні. Пропонується, що 50% коштів від перельотів покриватиме держава. Також у нас є ідея створення молодіжних центрів за грузинською схемою. Тобто виділяться 100 тисяч євро для побудови одного будинку в регіоні не менше ніж 300 метрів квадратних і кожного року держава проводить конкурс для побудови 5 таких центрів», – зауважив Іван Крулько.

Також він додав, що зараз на молодіжну політику виділяться на 1 людину 2-3 гривні на рік. До прикладу, в Швеції – 42 євро. Тому держава має серйозно переглянути бюджет на розвиток молодіжного руху.

 Він наголосив, що контролером за виконанням цих завдань повинен стати той молодіжний громадський актив, який уже загартувався у вогні та під кулями.

  «Тому ми, лідери молодіжних громадських організацій, пропонуємо підписати меморандум  з  Головою Партії «Батьківщина», який має стати дороговказом для всіх нас у реалізації тих завдань, які ми перед собою ставимо», підсумував Іван Крулько.

    Підписали Меморандум між ВО «Батьківщина» та Всеукраїнськими молодіжними і дитячими організаціями ВМГО «Батьківщина молода», «Молодий Народний Рух», ВМГО «Молода Просвіта»    , ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес», ВДГО «Дитячий альпійський рух України», ВДГО «Козаченьки», ВМГО «Спілка молодих державних службовців України», Всеукраїнське молодіжне об’єднання  підтримки національного виробника «Альтернатива», ВМГО «Центр молодіжних ініціатив «Школа лідерів», ВМГО «Всеукраїнська асоціація студентів медиків», ВМГО «Національно свідома молодь», ВМГО «Республіканська християнська молодь»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *