Локачинська РМГО «Батьківщина молода» та РПО «ВО»Батьківщина» на 70-ій річниці вшанування пам’яті героїв УПА в селі Новий Загорів

DSCF0481_resultЛокачинська РМГО «Батьківщина молода» та  РПО «ВО»Батьківщина» на  70-ій річниці вшанування пам’яті героїв УПА в селі Новий Загорів

 70 років тому, 8-11 вересня 1943року  біля села Новий Загорів на території Новозагорівського монастиря, 43 молоді хлопці тримали бій проти понад тисячі ворогів дві з половиною доби, маючи один гранатомет та чотири кулемети. Історичну пам’ятку – монастир було сильно пошкоджено, так як молоді бійці УПА з окопів перейшли в середину, а коли німці задіяли авіацію змушені були сховатися в підземелля. Першим загинув командуючий чотою бунчужний Андрій Марценюк, а в ніч з 11 на 12 вересня з вигуками «Слава Україні!» бійці прорвалися з німецького оточення. Знищивши 540 окупантів та 700 поранивши, молоді герої із 43 втратили 29 бойових побратимів.

 Вшанувати пам’ять героїв  зібрались патріотично налаштовані громадяни, партійні та громадські організації, серед яких Локачинська й Іваничівська РПО «ВО»Батьківщина» на чолі з в.о. голови Усіком Миколою Тимофійовичем та Мазурком Юрієм Олександровичем, Локачинська РМГО «Батьківщина молода» –  з Музичуком Олександром  Васильовичем, «Свобода» та інші. Захід розпочався з панахиди. Після цього слово взяли народні депутати, представники громадських організацій та родичі загиблих. Не раз, під час виступів, ніби 70 років назад, було чути: «Слава Україні! Смерть ворогам!», лунали вистріли козацької гармати.

Відвідини таких місць, ніби наповнюють енергією для боротьби, а героїчна смерть молодих вояків УПА є прикладом для сучасної молоді, так як молодь – це найбільш динамічна і продуктивна категорія людства, свого роду, найчутливіший «барометр» процесів, що відбуваються в суспільстві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *