«Канів, зустрічай нас!» М.Ковальчук

DSCN3076_resultО 01:00 в ніч з 15 на 16 червня ми вже зручно вмостилися в автобусі і кожен подумки сказав: «Канів, зустрічай нас!». З цієї нічної поїздки розпочались 3 дні незабутніх вихідних під назвою «Канів – 2013. Великі українці», подарованих нам Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Батьківщина Молода».

Понад три сотні активістів молодіжних організацій «Батьківщина Молода», «Фронт Змін» та «Молодий Народний Рух», з усіх кінців України, зібралися 16 серпня вранці на березі Канівського водосховища, для того, щоб взяти участь у всеукраїнському таборуванні.

Поступово прибуваючи до місця збору, делегації розгортали свої наметові містечка, готували сніданки і загалом «обживали» територію, на якій їм належало прожити наступні дні.

Ми вирішили не відставати від інших, тому швиденько розбили табір на виділеному нам місці, розпалили багаття і почали вибирати заходи, які хотілося б відвідати. А вибирати було з чого: фестиваль борщу, турнір із волейболу, лекції відомих політичних та громадських діячів, журналістів.

Після обіду відбулося офіційне відкриття таборування, на якому виступив Голова ВМГО «Батьківщина Молода» Іван Крулько, який поділився з усіма учасниками заходу своїм бажанням зробити таке таборування традиційним та щорічним.

Коменданти табору Сергій Митрофанський, заступник Голови БМ, та Захар Ткачук, Голова Волинської БМ,  познайомили нас усіх з правилами перебування в таборі, наголосивши, що це зона вільна від паління, вживання спиртних напоїв та нецензурщини. Але зазначивши, що вітається взаємоповага, взаємодопомога та, що головне – спілкування державною мовою.

Ввечері, після фестивалю борщу, на якому дві збірні команди змагалися у приготуванні смачного борщику, ми вирішили поспілкуватися із народним депутатом України, відомим журналістом та просто приємною людиною Андрієм Шевченком, який відразу ж зацікавив аудиторію якісним відеорядом та досить незвичними коментарями до нього.

Але яке ж таборування, ще й такого масштабу, без знайомства з людьми, які займаються однією з тобою справою, хіба лише в інших регіонах? Тому для того, щоб краще пізнати один одного і була задумана презентація обласних громадських організацій. Кожен зрозумів завдання по своєму, що надавало представленню своєї цікавинки. Одні знайомили нас із акціями, які вони проводили в своїх рідних містах та селах. Інші вирішили розповісти про своїх активістів та їхні вподобання. Готуючись до таборування, ми, Волиняни, довго роздумували над тим як же оригінально і правильно представити себе і свою організацію, дійшли висновку, що найкращим варіантом буде показати усім Ідею, яку ми несемо у маси. Таким чином і з’явився ролик «Хвиля».

День закінчувався досить традиційно – вогнище, українські пісні і дружне спілкування.

Особисто мій ранок наступного почався із запашної кави, звареної в казанку на вогні. Погода була сонячна і день обіцяв бути погожим.

У передчутті ще одного цікавого дня, ми всі пішли на загальний збір учасників таборування. Там нас вже чекав депутат Європарламенту Павел Коваль, який у своїй розповіді зупинився на проблемах сучасної молоді та її ставленні до вступу України в Євросоюз. Після виступу польський політик відповів на усі питання, які йому поставила аудиторія.

У програмі заходу передбачався чемпіонат з волейболу між командами обласних організацій «Батьківщини Молодої». Ті, хто не дуже вправний у цій грі підтримували команди оплесками та оригінальними речівками,  ходили на прогулянки до лісу або купатися у водах Дніпра. Після тривалої та запеклої гри визначились нарешті дві команди, які вийшли у фінал. Перемогу здобула команда Львівської обласної організації. Одеситам не вистачило лише трішки і вони посіли друге місце в цьому турнірі.

Також протягом дня проводились різні тренінги та лекції і кожен з нас сам міг обрати, що йому до душі: чи послухати про роботу зі ЗМІ, чи поспілкуватись із Головою ВМГО «Батьківщина Молода» на тему «Цінності Батьківщини Молодої» чи просто послухати цікаві лекції народних депутатів.

День швидко добігав кінця і на завершення насиченої програми своїми піснями та розповідями нас потішив відомий український бард та історик Володимир Гонський.

Розуміючи, що це наша остання ніч на цьому таборуванні, усі ми хотіли якнайдовше поспілкуватись із новими друзями. Львів’яни ходили в гості до Кримчан, Одесити до Рівненчан, а ми, Волиняни, встигли потоваришувати майже зі всіма делегаціями.

Останній день у таборі розпочався зі згортання нашого наметового містечка і…колективного прибирання довіреної нам території.

Але наша поїздка до Канева ще не закінчилась. Ми поїхали на Чернечу гору, щоб вклонитися видатному українському поету Тарасу Григоровичу Шевченку. Після покладання квітів на могилу, Голови трьох дружніх молодіжних громадських організацій підписали меморандум про об’єднання. Похід до місця захоронення знаного поета закінчився дуже символічно – гімном України та розгортанням найбільшого прапора України у світі.

Сівши в автобус переповнені емоціями, з одного боку, ми були щасливі від того, що повертаємося додому, з іншого ж боку – нам було сумно, що вихідні так швидко скінчилися. Але кожен з нас зрозумів для себе, що всеукраїнське таборування «Канів – 2014» точно без нас не обійдеться!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *