Історична справедливість щодо УПА та борців за незалежність України має бути відновлена, – Іван Крулько

2 квітня народний депутат України, член фракції «Батьківщина» Іван Крулько зареєстрував разом із колегами проект постанови №2518 “Про відновлення історичної справедливості щодо Української повстанської армії та збройного підпілля Організації українських націоналістів”.

Про це повідомив народний депутат України Іван Крулько перебуваючи з робочив візитом на Волині, – повідомляє прес-служба Волинської обласної парторганізації.

«Нам потрібно відновити справедливість. Щоб усі ті воїни, які боролись за незалежність України спочатку з нацистами, а потім з окупантами-комуністами, були в Україні гідно пошановані. Навіть якщо їх залишились одиниці, це не означає, що ми як наступне покоління повинні забути і перегорнути сторінку», – наголосив Іван Крулько.

Встановлення справедливості – вимога громадянського суспільства, яка має на меті ліквідацію наслідків беззаконня та свавілля «совєтів». Це особливо актуально під час російської військової агресії на Сході нашої держави.

Депутат наголосив, що саме зараз час визнати учасників національно-визвольних змагань 1939-1956 років воюючою стороною, а їх ветеранів – учасниками Другої світової війни та борцями за свободу і незалежність Української держави.

«Йдеться про УПА, збройне підпілля ОУН та інші військові формації українських національно-визвольних змагань, які боролись за незалежність України у 1939-1956 роках – «Карпатську Січ», Українську Народну Самооборону», – сказав Іван Крулько.

Також він наголосив, що на ветеранів національно-визвольних змагань 1939-1956 років має бути поширена дія пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
«Основне завдання цього документу полягає в двох речах, по-перше – ми встановлюємо, що ці люди, вояки УПА та інших формувань, що боролись за незалежність, для України є героями, і друге – ми поширюємо на ним дію Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»», – повідомив народний депутат Іван Крулько.

Нагадаємо, у країнах Європейського Союзу, США і Канаді, інших державах-антигітлерівської коаліції віддавна офіційно визнано вояків УПА, збройного підпілля ОУН та інших українських військових формацій повноправними комбатантами Другої світової війни.

Зміст пропонованої Постанови спирається на фаховий висновок робочої групи істориків при Урядовій комісії з вивчення діяльності ОУН і УПА, та відповідає вимогам Протоколу I Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року (стаття 43).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *