Другій лекції Вуличного університету бути!

28 червня о 18:00 приходь у парк ім. Лесі Українки та пізнай багато цікавого в неформальній обстановці. Геть сірі аудиторії і нудна офіційність! На лекціях Вуличного університету ти ніколи не заснеш!Відкрий для себе багато нового та незвіданого! Відкрий для себе світ!

На другій лекції Вуличного університету ти дізнаєшся про:

– Конотопську битву – (доповідає Олександр Сокур – писар Козацького стрілецького братства)

Конотопська битва або Соснівська битва (27 червня — 29 червня 7 липня — 9 липня 1659 року) — битва між військамигетьмана Івана Виговського та Кримського ханату з одного боку і московським військом з іншого біля міста Конотопа сучасноїСумської області. Один із ключових епізодів російсько-української війни 1658–1659.

– Конституцію Пилипа Орлика – (доповідає Тарас Літковець – історик, викладач СНУ Лесі Українки)

Конститу́ція Пили́па О́рлика — договір гетьмана Війська Запорозького Пилипа Орлика зі старшиною та козацтвом Війська (від усієї старшини та козацтва конституцію Орлика підписав кошовий отаман Кость Гордієнко), який визначав права і обов’язки усіх членів Війська. Укладений 1710року. 

 

Останню тему обрано невипадково, адже сааме 28 червня ми відзначаємо День Конституції України. Тому дізнатися більше про одну з найперших європейських конституцій (1710 р.) нового часу, здається особливо цікавим і символічним.

Заняття проходять не у замкненому просторі, а під відкритим небом, лектори не твої вчителі, а твої друзі,я кі відкривають тобі очі на щось нове. Не пропусти цієї нагоди та прийди 28 червня о 18:00 у пару ім. Лесі Українки (біля Росинки, орієнтир – прапор ОУН, та прапор України)на другу лекцію Вуличного університету.

Відкривай, дізнавайся та поринай у нетрі історії разом з нами!

Організатори: громадська ініціатива «Іскра» за підтримки СГО «Молодіжна Платформа» та ВОГО “Батьківщина Молода”


Інформаційні партнери: інтернет видання Волинські Новини, ВолиньPost, 0332.ua, спільнота Типовий Луцьк, та Волинський Інформаційний портал, інтернет видання Під-прицілом, сайт активної молоді mp.org.ua, коворкінг-центр Репортер.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *