Батьківщина Молода вимагає паспорт за 170 грн!

Протести лучан й шарпанина – так громадські активісти вдруге «штурмували» Управління міграційної служби України у Волинській області. Головна вимога – щоб закордонні паспорти почали виготовляти за 170 гривень, а не за 377 гривень 15 копійок, як цього вимагають у держустанові. – як повідомляє інтернет видання “Волиніські новини”.

Акцію протесту організували сьогодні, 31-го липня.

Нагадаємо, що громадські активісти уже пробували «зламати систему»: 26 липня влаштували похід у міграційну службу, де вимагали оформити паспорт, сплативши єдине законне мито, яке становить 170 гривень. Після відмови, лучани сказали, що звернуться в прокуратуру.

Так, після першого протесту, офіційне спростування надіслало Управління Державної міграційної служби у Волинській області в редакцію Інформаційного агентства Волинські Новини. У тексті спростування йдеться:

«Відповідно до актів законодавства платіж при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон протягом 30 днів включає: державне мито (170 гривень), вартість адміністративної послуги (87 гривень 15 копійок), вартість документа (вартість бланка та його персоналізації – 120 гривень). Загальна сума платежу складає 377 гривень 15 копійок, яка зараховується до Державного бюджету України».

«Сьогодні ми знову прийшли, аби оформити паспорти за 170 гривень. Це сума, яку встановив Верховний Суд України (№ 21 – 416а13, № 21 – 441а13). Ці 170 гривень – це сплата державного мита, яка покриває вартість витрат міграційної служби щодо видачі закордонного паспорта, сюди ж враховується і вартість бланка. Вони не мають права вимагати додаткової оплати», – розповідає юрист, організатор акції протесту Андрій Костюшко.

З його слів, додаткові гроші бере фірма «Документ» за консультаційні послуги. На цьому й «нагрівають» руки.

Аби перевірити, чи дійсно в прийомній Управління усі державні службовці, журналіст здійснив відеозйомку. Втім, у кабінеті прийому громадян спочатку почали вимагати припинити відеозйомку, мовляв, необхідно дозвіл керівника, а потім, все ж, запевнили, що усі працівники в приміщенні – держслужбовці. Зауважимо, на відео видно, що в кабінеті було 4 працівники.

У коментарі ІА Волинські Новини інспектор Наталія Повзун запевняє, що чужих людей в приміщенні не було.

«Те, що говорять, що у нас є представники фірми «Документ» – недостовірна інформація. Усі, хто тут працюють, – держслужбовці», – запевнила Повзун.

На питання журналіста, скільки в кабінеті працює держслужбовців, вона відповіла – двоє. Тобто, виявляється, не всі з чотирьох присутніх, попри попередні запевнення, є держслужбовцями.

Співорганізатор акції, голова Луцького осередку ВОГО «Батьківщина молода» Роман Перванчук каже, що від керівництва держустанови, на адресу громадських активістів, лунали погрози.

Дісталося «на горіхи» й громадському активісту Владиславу Єжику, який прийшов підтримати акцію і знімав на відео суперечки в приміщенні – в нього хотіли відібрати телефон.

А одному з лучан взагалі відмовили оформлювати документи, мовляв, він місцевий, а приймають зараз людей з районів і сіл.

Після проведення акції, громадські активісти чекають письмової відмови, що їм за 170 гривень не зроблять закордонний паспорт й з цими документами планують йти у прокуратуру.

Як повідомляли раніше у прес-службі прокуратури Волинської області, вони перевірили додержання вимог законодавства України про адміністративні правопорушення та засади запобігання і протидії корупції в Управлінні Державної міграційної служби України в області, і виявили такі порушення.

«Встановили, що його працівники, порушуючи вимоги чинного законодавства, згідно якого єдиним обов’язковим платежем для оформлення закордонного паспорта є сплата державного мита в розмірі 170 гривень, зобов’язували громадян, яким виготовляли такі паспорти, сплатити 377 гривень», – стверджують у прокуратурі.

До того ж, у Луцьку громадян змушували платити за безкоштовну довідку про несудимість, яка є абсолютно непотрібною для виготовлення закордонного паспорта. Непередбачені законодавством кошти за довідку про відсутність судимості, люди сплачували під час виготовлення закордонного паспорта в обов᾽язковому порядку. До того ж державні «шахраї» придумали ще й градацію цін – плата за «термінову» і «нетермінову» довідку. Як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини, Луцький міський голова Микола Романюк пообіцяв лучанам, що найближчим часом оформити закордонний паспорт можна буде в Центрі надання адміністративних послуг.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *