«Батьківщина Молода» відвідала музей Волинської ікони

4TB1tULJMCs_resultАктивісти всеукраїнської молодіжної громадської організації «Батьківщина Молода» продовжують знайомити луцьку молодь із музеями Волині та Луцька зокрема. 15 вересня 2013 року члени «БМ» з Луцького міського та районного осередків, до яких доєдналася громадська ініціатива «Іскра», побували з екскурсією у музеї Волинської ікони, який відкрився для відвідувачів 26 серпня 1993 року (по вул. Ярощука, 5).

У декількох виставкових залах виставляються предмети, притаманні волинській регіональній школі іконопису XVI – XVIII ст. Завдяки цікавій розповіді екскурсовода, молоді люди дізналися про історію розвитку сакрального мистецтва та скульптури в регіоні, змогли оцінити оригінальність стилів та творчих манер професійних та народних майстрів іконопису. Зокрема познайомилися із роботами Йова Кондзелевича, видатного Волинського іконописця, який також був ігуменом Луцького Хрестовоздвиженського монастиря.

Окрема виставкова зала музею Волинської ікони відведена найстарішому предмету сакрального мистецтва в Україні, Холмській Чудотворній іконі Богородиці, унікальній пам’ятці Візантійської школи іконопису XI ст. І завдяки якій, з 2000 року, музей  є місцем паломництва для десятків тисяч мирян.

RIsKNfeFxGM_result

Також екскурсовод розповіла, що у музеї часто виставляють свої раритети і приватні колекціонери. Часто проводяться тематичні вечори, презентації, концерти камерної музики та духовного співу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *