Батьківщина Молода слухали про фінанси Луцька

17 липня 2013 року о 15.00 відбулася чергова зустріч з циклу «Персона» за участі начальника Управління фінансів та бюджету Луцької міської ради Єлової Лілії Анатоліївни. Це була надзвичайно цікава і пізнавальна розмова. Присутні отримали неабияку можливість ознайомитися із бюджетом міста Луцька, зі структурою бюджету, що ділиться на загальний та спеціальний фонди, детальніше дізнатися про надходження коштів, і на що вони розподіляються.

Під час розмови стало відомо, що надзвичайно невелика сума коштів призначена на благоустрій міста (чистота, озеленення і т.д.). Також було цікаво почути, що бюджет нашого Луцька становить 898 млн. гривень, а це немаленька сума, чи не так? Хоча насправді цих коштів недостатньо,  фінансування катастрофічно не вистачає для покриття усіх потреб та витрат лучан. Наприклад, лише 280 тис. виділяється у фонд охорони здоров’я, 260 млн. грн. – на освіту, і цього замало.

Але загалом ситуація у Луцьку не найгірша: виділяються кошти дітям з малозабезпечених сімей, субсидії, допомога багатодітним сім’ям. Насамперед проблема у тому, що наша держава не в змозі чітко контролювати витрати коштів, тому непоодиноким є таке явище, коли частина грошей просто зникає, випаровується. З цим важко боротися й фактично нереально контролювати увесь процес надходження та використання коштів за призначенням. Та й  потрібно докласти чимало зусиль, на жаль, далеко не все залежить від Управління фінансів та бюджету Луцька. Велику роль у контролі  надходження та розподілу фінансування відіграють вищі чиновники, котрі абсолютно не відчувають своєї провини у бездіяльності. Отож поки не зміниться щось у державі, коштів більше не стане. Єдине, що залежить від нас, то це бути  свідомими і чесними громадянами України і рівнятися  до людей, які дійсно щось роблять для нашого міста, України в цілому, а гроші заробляють чесною, сумлінною працею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *