«Батьківщина Молода» робить крок назустріч політичним змінам (2 день школи політика)

15 травня стартував експериментальний проект під назвою «Школа молодого політика». Захід відбувся з ініціативи ВОГО «Батьківщина Молода» у коворкінг центрі «Репортер». Для участі за попереднім аналізом надісланих анкет організатори провели конкурсний відбір, внаслідок якого 25 учасників змогли відвідати «Школу молодого політика».

Початок ознаменувало вступне слово Захара Ткачука, котрий наголосив на необхідності подібних заходів, особливо для молоді. На перший день школи запросили трьох лекторів, між виступами яких проходили кава-брейки.

Першим до слова став депутат Луцької міськради від «Батьківщини» та заслужений артист України Василь Пилипович Грип. І хоча темою обговорення мали бути «Основи політики та політичної діяльності, риторика, публічний виступ», та Василь Грип зачепив чимало інших вагомих питань. Він розпочав свій виступ із визначення поняття «політика» і продовжив з’ясуванням тембру, формуванням правильної постави та дихання.

Другим лектором виступив депутат Луцької міськради від «Фронту Змін» Павло Данильчук. Він прагнув розмежувати громадську діяльність та політику, вказуючи на спільне та відмінне. Павло виділив 3 важливих сектори у демократичному суспільстві: Держава, Бізнес та Народ (Громада). Зазначив ще й про важливість об’єднання людей у громадські організації, поділився зі структурою таких організацій та етапи їх формування. Не забув Павло і про необхідність мирних зібрань. Наприкінці доповіді він додав: «Будьте свідомими громадянами нашої держави!».

Третім лектором мав бути ще один депутат Луцької міськради та голова Луцького міського осередку «Фронт Змін» Олександр Плісецький, проте він не зміг через сімейні обставини потрапити на школу. Однак організатори знайшли вихід із ситуації і запросили для виступу Богдана Павловича Шибу. Останній лектор цього дня говорив про депутатів та депутатську діяльність, бесіда проходила у формі «запитання – відповіді».

Наступного дня були не менш цікаві виступи трьох нових лекторів. Спершу до слова запросили депутата Луцької міськради від ВО «Батьківщина» і голову Луцького осередку ВО «Батьківщина» Сергія Анатолійовича Григоренка. Опісля невеликої перерви заступник голови обласного осередку ВО «Батьківщина» по ідеологічній роботі Анна Дмитрівна Куницька, як досвідчений політолог, поділилася зі слухачами роздумами на тему «Вибори як елемент політики». Розпочалася дискусія щодо виборчих систем, порушень у виборчому процесі та їхньої реєстрації. Третім лектором виступив секретар Луцької міськради та голова  Волинського осередку ВО «Батьківщина» Григорій Олександрович Пустовіт. Він наголосив на тому ,що «треба бути фанатом цієї справи (політики), аби перебувати у ній». Він поділився із присутніми власним життєвим досвідом та наостанок зазначив: «Внутрішньопартійна боротьба набагато жорсткіша, ніж міжпартійна. Це боротьба за лідерство, що не так вже й погано».

Захід завершився близько 20 години 16 квітня. Представники ВОГО «Батьківщина Молода» і водночас організатори «Школи молодого політика» урочисто вручили сертифікати про участь у школі. Також пообіцяли проводити подібні заходи систематично і зробили загальне фото на пам’ять.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *