12-14 червня на Рівненщині разом з воїнами АТО відзначать битву під Берестечком

press_berestechko_fest_kozaky1414514

12-14 червня у Національному історико-меморіальному заповіднику «Поле Берестейської битви», що в селі Пляшева Рівненської області, відбудеться відзначення 364-ї річниці бою під Берестечком.

Про це сьогодні на прес-конференції в ІА ZIK повідомили організатори заходів.

За їхніми словами, основні події відбуватимуться у суботу та неділю, 13-14 червня. Зокрема, запланована літургія в пам’ять про полеглих, екскурсії визначними і символічними місцями, заходи спортивного характеру, квести, лекції на історичну тематику, а також ярмарок народних ремесел.

«Патріарх Філарет уже підтвердив свою участь. 14 червня о 9.00 він очолить богослужіння», – повідомила Олена Ковальчук з оргкомітету «Берестечко-2015», заступник голови ВО ВМГО “Батьківщина молода .

Також буде організовано табір для молоді, який розрахований на близько сто людей. Зголошуватися можуть усі охочі, старші 14 років. Участь є безкоштовною. Як розповів член оргкомітету, голова ВО ВМГО “Батьківщина Молода” –  Захар Ткачук, це буде своєрідна історична реконструкція, учасники ходитимуть у козацькому одязі, а відвідувачі зможуть на власні очі побачити, як жив тогочасний військовий табір, а крім того, власноруч випробувати зброю тих часів.

Заходи з нагоди відзначення битви під Берестечком проводяться вже кілька років поспіль, цьогоріч на них позначилися події на Донбасі. «Молодіжна програма буде присвячена сучасним воїнам АТО. На цьому будемо акцентувати», – зазначив Захар Ткачук. За його словами, на заходи запрошені учасники АТО, також планується провести благодійний захід для збору коштів на допомогу воякам.

Окрім того, відвідати заходи запросили переселенців з зони конфлікту. Організатори очікують, що їм буде цікаво ближче познайомитися з цією сторінкою української історії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *